Safe shopping
Idosell security badge
Six-cavity bullet mould  356-125-2R
Six-cavity bullet mould  356-125-2R
Six-cavity bullet mould  356-125-2R
Six-cavity bullet mould  356-125-2R
Six-cavity bullet mould  356-125-2R
Six-cavity bullet mould  356-125-2R

Six-cavity bullet mould 356-125-2R

83,17 €
incl. VAT / szt.
Regular price / szt.
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
Product sold out
You will receive an email notification from us when the product is available again.
Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Contact details entered above are not used to send newsletters or other advertisements. When you sign up to be notified, you hereby agree to receive only a one-time notification of a product re-availability.

Kokila sześciokrotna LEE 356-125-2R to produkt wysokiej jakości od renomowanego producenta LEE Precision, lidera w produkcji sprzętu do elaboracji amunicji. Ten produkt to niezbędny element każdego warsztatu strzeleckiego, znajdujący się w kategorii akcesoriów do odlewnictwa kul.

Kokila LEE 356-125-2R przeznaczona jest do odlewania precyzyjnych pocisków kaliber .356, co czyni ją idealnym wyborem dla miłośników strzelectwa historycznego i sportowego. Jej wytrzymała konstrukcja z wysokiej jakości aluminium gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Dzięki możliwości jednoczesnego odlewu sześciu pocisków, kokila zwiększa efektywność pracy.

Produkt jest kompatybilny z większością standardowych urządzeń do odlewania kul, co daje duże możliwości zastosowania. Kokila została zaprojektowana do odlewania pocisków o średnicy .356 cala i wadze 125 grainów z rowkowaniem zapewniającym stabilność lotu i ułatwiającym smarowanie. W zestawie z kokilą dołączone są uchwyty i instrukcja obsługi

Brand
Symbol
SA865
Caliber
.356
Rodzaj Pocisku
Pocisk
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixel