- Bagnet Lorenz m/1854 — historyczny bagnet szablasty do karabinka jegrów. W zestawie pochwa z pasem i pobijak. Solidna stal, autentyczny wygląd, idealny do kolekcji i rekonstrukcji.

Bagnet Lorenz m/1854 to historyczny bagnet szablasty przeznaczony do austriackiego karabinka jegrów model 1854, często spotykany na zdjęciach z okresu Powstania Styczniowego. Wykonany z hartowanej stali o charakterystycznej, zakrzywionej głowni, montowany na bagnecik z zatrzaskiem, długość całkowita 56 cm, szerokość 2 cm, wysokość 8 cm.
Pochwa i pas w komplecie ułatwiają przechowywanie i noszenie; dołączony pobijak kompatybilny z karabinem. Konstrukcja bagnetu zapewnia wytrzymałość w warunkach polowych, klasyczny kształt poprawia ergonomię podczas walki wręcz i rekonstrukcji historycznych.


Idealny dla kolekcjonerów, muzeów i uczestników rekonstrukcji: autentyczny wygląd, solidne wykonanie i komplet akcesoriów gwarantują realistyczne odwzorowanie uzbrojenia z połowy XIX wieku.
Nie, nie pasuje i żaden z obecnie posiadających również nie pasuje. Pozdrawiamy.
































